Jdi na obsah Jdi na menu
 

Historie

Kapela Manthas (tehdy ještě bez H uprostřed) se formuje na konci roku 2001 ve složení

mantas13.jpgWayne - baskytara, zpěv 
Tom - kytara
George - kytara
Carr - bicí

 

 

 


Po zhruba dvou měsíčním zkoušení a společného sehrávání se... kapela odjíží do studia, kde vzniká studio_2.jpgdvou skladbové promo cd s názvem " the Mantas".
Skladby na něm zaznamenané Conquest Of Trust a Suicide Mind jsou syrové, ovlivněné tvorbou ranných Death. Sice bez masteringu, (kapela to záhy vysvětluje, jako pokus zachytit co možná nejvěrnější zvuk a náladu), přesto je dvouskladbové promo demo rozesíláno do zinů a šířeno na koncertech. Kapela odehrává spoustu živých vystoupení po boku špičky naší domácí scény (Hypnos, Ingrowing, Fleshless, Debustrol, Torr aj.)

 

mantas37.jpgDostává pozvánky i na hudební akce do zahraničí, následují koncerty jako support před Benediction, Vader, Master atd. Ještě před tím kapelu opouští Tom a na jeho místo nastupuje Lukas.

Přibývá materiálu a na konci roku 2004 je nahráno v hostivařském studiu u Radka Šikýře již regulérní cd s názvem "Declaration Of Decadence" (Vyhlášení úpadku). Produkce se kapela ujímá sama za dozoru Dana , v té době kytaristy spřátelených rakouských death metalových Deprešion. Díky němu na cd vokálně hostují Ota Hereš a Vlasta Henych z Torr ve skladbě "Kill Your Idol"
Obal a grafické zpracování má na starost Lord Ashtarte baskytarista rakouských satanášů Belphegor. To už v sestavě Georgeho nahradil Ondřej a Manthas pokračují v koncertní činnosti.

Cd je kritikou slušně přijato, ačkoliv je kapele poměrně často předhazováno ovlivnění legendárními Death. Což ovšem samotné kapele nikdy nevadilo:.-)

Následuje natočení videoklipu ke skladbě "Secret Of The Talk", který je následně představen v
klip.jpgpořadu "Madhouse" na hudební stanici Óčko. K překvapení dochází, když na konci roku 2006 kapela ohlašuje konec své činnosti.

Bubeník Carr se nadále věnuje svým projektům a Wayne s Lukasem odchází do death corové party s názvem Dysmorphia. Ta ovšem končí v roce 2010.

K reunionu Manthas dochází na podzim 2016,kdy se znovu schází původní členové Wayne a George a zjišťují,že mají opět chuť do nové práce. Po vyzkoušení několika kytaristů se ke kapele na trvalo přidává Ondra a začíná tvorba nového materiálu, zatím bez bubeníka (Manthas byli v jednání s ex Krabathorovským Skullem, kvůli nedostaku času z tohoto ale nakonec sešlo).

V současné době jednáme s novým bubeníkem a tvoříme nový materiál.

 

 
 

Statistiky

Online: 1
Celkem: 2869
Měsíc: 191
Den: 6